Podwodny świat na wyciągnięcie ręki

Ile waży sprzęt do nurkowania? Co łączy nurka z astronautą? Czy nurkując można znaleźć skarb? Na te i wiele więcej intrygujących pytań, odpowiedzi poznali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w warsztatach z instruktorem nurkowania.

W podróż po podwodnym świecie zabrał nas Pan Grzegorz Furgał z Drużyny Nurków „Dive Rangers”, który przybliżył uczniom nie tylko najważniejsze fakty i mity dotyczące nurkowania, ale i opowiedział o tajemnicach skrywanych w głębinach. Podczas spotkania nie zabrakło wciągających opowieści o ekstremalnych przygodach naszego gościa oraz nawiązania do „kodeksu nurka”, w którym znajduje się również troska o środowisko naturalne. Uczniowie mieli okazję przymierzyć profesjonalny sprzęt do nurkowania i jak część z nich zadeklarowała, w przyszłości skorzystają z zaproszenia do świata podwodnych przygód! Niezmiernie miło nam poinformować, że w naszej uczniowskiej społeczności są już nurkujący juniorzy, zaś jak widać – w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach nie ma miejsca na nudę!