PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. cały miesiąc– październik.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Tegorocznym tematem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju”.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału              w konkursach:

1. Konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona książka- projekt okładki”.

REGULAMIN KONKURSU:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu okładki ulubionej książki. Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejącej publikacji, ma stworzyć własną wizję okładki.

Każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę.

Format pracy A3, technika wykonania dowolna (oprócz grafiki komputerowej).

Zaprojektowana okładka powinna zawierać tytuł ksiązki oraz autora.

Prace należy wykonać samodzielnie.

Spośród wykonanych prac jury wybierze 3 pierwsze miejsca.

Prace należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do biblioteki do 28.10.2022 roku.

2. Konkurs poetycki pt. „Przyjaźń pisana wierszem”.

REGULAMIN KONKURSU:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.

– Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisanie autorskiego wiersza o tematyce przyjaźni.

– Wiersz powinien zawierać tytuł oraz minimum 2 strofy.

– Jury będzie oceniało wiersze w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI i VII-VIII, z których zostaną wyłonione 3 pierwsze miejsca.

– Pracę należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do biblioteki do 28.10.2022 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursach, na zwycięzców czekają nagrody.