Oszczędzaj dla kieszeni i dla klimatu

Największe emisje szkodliwych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń powietrza i dwutlenku węgla mającego wpływ na zmiany klimatu, powstają podczas produkcji energii. Na lekcjach biologii uczniowie zastanawiali się jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej, wody i ciepła, aby odnosić korzyści dla zdrowia, klimatu i środowiska naturalnego.

Jak ograniczyć zużycie mediów? Uczniowie wykonując prace plastyczne przypominali sobie, co mogą zrobić dla klimatu i środowiska każdego dnia, przestrzegając prostych zasad. Rysunki uczniów wraz z poradami dotyczącymi ograniczania zużycia mediów zostały wyeksponowane w formie gazetki na szkolnym korytarzu.

Przez zmiany codziennych nawyków oszczędzamy więc złotówki oraz planetę Ziemię, która tak samo jak człowiek, potrzebuje do zachowania życia czystego powietrza i czystej wody.