Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Jak co roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Przygotowywania trwały kilka dni a atrakcji nie brakowało.

W ramach tych działań przeprowadzonych zostało kilka projektów w różnych grupach wiekowych.

Pierwszym z nich był konkurs klasowy „Od utraty wolności do odzyskania niepodległości”. Rozgrywki przebiegały w dwóch etapach i podzielone zostały na dwie grupy: klasy 5 – 6 i klasy 7 – 8. Pierwszą częścią turnieju było wykonanie na drzwiach sali dekoracji informacyjnej w oparciu o daty, wydarzenia i bohaterów związane z historią naszego kraju. Przy zadaniu zaangażowane były całe zespoły klasowe. Akcja miała na celu przybliżenie wiedzy na temat 123 lat niewoli. Efekt pracy uczniów był oceniany przez komisję według z góry ustalonych kryteriów. Kolejnym etapem konkursu była gra edukacyjna. W zabawie brały udział trzyosobowe zespoły klasowe, które musiały zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi wydarzeń z historii ziem polskich i Polaków. Pokonywaniu kolejnych stacji towarzyszyło mnóstwo emocji. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, zdobywając jednocześnie wiedzę z historii, języka polskiego i umiejętności pracy w grupie. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak zwycięzcą turnieju została klasa 5b w grupie klas 5 – 6 i klasa 8a w grupie klas 7 – 8.

Dla młodszych uczniów również nie zabrakło rywalizacji. Klasy czwarte zostały zaangażowane w dwie akcje: konkurs wiedzy „Polskie Symbole Narodowe” oraz konkurs plastyczny „Plakat na 11 listopada”. Zainteresowanie było bardzo duże. Uczestnicy części teoretycznej otrzymali certyfikat „Młodego Patrioty”, a prace biorące udział w konkursie plastycznym zostały wyeksponowane na zorganizowanej wystawie co sprawiło, że korytarze naszej szkoły nabrały odświętnego wyglądu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Patriotyczną postawę społeczność szkolna podkreśliła również swoim uroczystym strojem. Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości upłynęły uczniom i nauczycielom w miłej, świątecznej atmosferze.