Obchody Święta Niepodległości w Gimnazjum nr 7

W tym roku (4 listopada) nauczyciele Gimnazjum nr 7 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach organizują dla swoich uczniów PATRIOTYCZNĄ GRĘ MIEJSKĄ. Honorowy patronat nad tą imprezą sprawuje Świętokrzyski Kurator Oświaty, zaś patronat medialny Radio Kielce.
Głównym celem gry  jest aktywne włączenie młodzieży gimnazjalnej w obchody Święta Niepodległości i pokazanie jej,  że patriotyzm można wyrażać na różne sposoby. Uczniowie będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, pomysłowością oraz wiedzą z wielu dziedzin, które przyczyniają się do kształtowania postawy patriotycznej.
Organizatorzy mają nadzieję, że po wykonaniu zadań łatwiej będzie młodzieży odpowiedzieć na pytanie: ,,Na czym polega współczesny patriotyzm?” Liczą także na to, że przy tej ważnej okazji wszyscy będą się świetnie bawić.