Nowy rok szkolny z VR rozpoczęty!

Wirtualna rzeczywistość  pozwala  uczniom zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń na lekcjach geografii.

Uczniowie klasy 7s odkrywali ważne wydarzenia z przeszłości Polski m.in. przenieśli się do ery mezozoicznej, w której po świecie chodziły dinozaury. Obejrzeli wiele gatunków i trzymali je w dłoni dzięki ARCube- od roślinożernych Ankylozaurów po okrutne T-rex!

Dzięki innowacji technologicznej, uczniowie zobaczyli również jak powstają góry fałdowe i wulkaniczne. Podróżowali na różnych wysokościach, aby podziwiać góry z góry i z dołu.

Zobaczyli płytową budowę litosfery, a także wybrane zjawiska, które zachodzą na ich granicach. Obejrzeli model 3D aktywnego wulkanu przedstawiającego przekrój wulkanu: komorę magmy, warstwy lawy i popiołu oraz rurę odgałęzioną. Dodatkowo uczniowie obejrzeli animację wybuchającego wulkanu w  kilku sekcjach: pod powierzchnią, na ziemi, w powietrzu, a także jak zjawiska wulkaniczne wpływają na życie ludzi.