Nawigacja w każdą pogodę

W związku ze szkolną inicjatywą profilaktyczną „Nawigacja w każdą pogodę”, realizowaną w naszej placówce, na wybranych lekcjach wychowawczych w klasach 6- tych odbyły się spotkania dotyczące 9 wskazówek- sposobów jak radzić sobie w różnych sytuacjach społecznych, doświadczanych każdego dnia.

Do chwili obecnej zostały zrealizowane następujące hasła: Akceptuj to co czujesz, Panuj nad tym co robisz, Bądź czujny, Odpuść sobie i innym, Odkrywaj źródła wsparcia, Patrz daleko. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli współorganizujących kształcenie we współpracy z wychowawcami. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Młodzież obecna na lekcjach miała możliwość wypowiedzenia się na temat własnych doświadczeń związanych z  omawianymi tematami,  poznać różne możliwości wyjścia z trudnych sytuacji, przyswoić nowe informacje o kontaktach interpersonalnych i mechanizmach społecznych. Spotkania  realizowano w  formie warsztatów.