NAWIGACJA W KAŻDĄ POGODĘ

Dnia 21.02.2023 roku nasza szkoła rozpoczęła zajęcia w ramach programu pracy profilaktycznej i wsparcia psychicznego dla młodzieży ,, Nawigacja w każdą pogodę”, realizowanego w klasach 6.

Jest to projekt opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, który umożliwia wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych.

Celem ogólnym „Nawigacji w każdą pogodę” jest poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie przemocy, korzystania z substancji psychoaktywnych, przeciwdziałanie   uzależnieniom behawioralnym.

Inicjatywa szkolna składa się z trzech etapów: badań ankietowych wśród nauczycieli, młodzieży oraz rodziców, zajęć profilaktycznych realizowanych na lekcjach wychowawczych oraz spotkań informacyjnych podsumowujących podjęte przedsięwzięcia.

Działania w ramach projektu będą realizowane do 31.05.2023 r.

Patrycja Kołomańska, Michał Dłubak