„Nasza droga do czystego środowiska” – zadanie IV Obchody Dnia Ziemi

Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi,  który był zwieńczeniem szeregu działań proekologicznych podjętych w minionym tygodniu. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej dzieci wystawiły przedstawienie „Ekobajka- Samograjka”, którego celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 42 w Kielcach. Przedszkolaki były zachwycone inscenizacją i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Głównym punktem obchodów z okazji Dnia Ziemi był pokaz Eko-Mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali kreacje, które zostały wykonane z materiałów odpadowych, m. in.: makulatury, butelek plastikowych, korków, folii, reklamówek i  wielu innych „bezużytecznych odpadów”. Stroje były wyjątkowe, a dzieci z naszej szkoły w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale. Przegląd był świetną okazją do wspólnej zabawy, a także dowodem na to, że można zrobić coś z niczego.

Pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom i uczniom za przygotowanie tak oryginalnych strojów. To był wyjątkowy dzień, który pozostanie w naszych wspomnieniach na długo.