NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

18 kwietnia 2023 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2022/2023.

W dziesięciu konkursach, jakie Kuratorium Oświaty zorganizowało wspólnie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wyłoniono w sumie 210 laureatów. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie Naszej Szkoły – SP 39 – Helena Kwaśniak, kl.8d i Julia Plaza, kl. 6c (laureatki z języka niemieckiego, opiekun – p. Małgorzata Kamińska- Woś), Natalia Sternak, kl.8c (laureatka z geografii, opiekun – p. Anna Pawelec) oraz Antoni Warianek, kl.8a (laureat z chemii, opiekun – p. Magdalena Grądziel- Pedrycz)

Dyplomy i pamiątkowe złote medale wręczali – Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik i Wicewojewoda Świętokrzyski– Pan Rafał Nowak.

Zaszczytny tytuł laureata daje możliwość wybrania dowolnej szkoły średniej. Zwalnia także z tej części egzaminu ośmioklasisty, z którego przedmiotu został zdobyty.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!