Nagrody w konkursie na recenzję filmu niemieckiego oraz spotkanie z Konsulem Generalnym Niemiec

W budynku Centrum Języków Obcych UJK, odbyła się uroczystość wręczenia nagród regionalnego konkursu dla uczniów i studentów na esej lub recenzję w języku niemieckim na temat : „Wrażenia i impresie z Tygodnia Filmu Niemieckiego 2015”. Organizatorami konkursu byli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach.
W gronie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów Siódemki. Jedną z nagród głównych (czytnik e-booków) zdobyła Klaudia Węgrzyn, natomiast pozostałe uczennice tj. Weronika Dziwirek, Wiktoria Janik (wszystkie z klasy 3C – nauczyciel: Szymon Bródka) oraz Aleksandra Skrzypek (z klasy 2D – nauczyciel: Małgorzata Kamińska – Woś) otrzymały dyplomy i nagrody książkowe,
Gośćmi honorowymi uroczystości byli: dr Werner Köhler, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, pani Regina von Ahn, Attaché do spraw kultury oraz przedstawiciele władz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i wykładowcy Instytutu Filologii Germańskiej UJK. Po oficjalnej części, na którą oprócz wręczenia nagród złożył się również krótki wykład pana Konsula, uczniowie mogli porozmawiać z gośćmi z Niemiec, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz uczestniczyć w poczęstunku.

Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej i miłej atmosferze, o czym można przekonać się z krótkiej fotorelacji.