Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z tej okazji uczniowie klasy 4C wybrali się do księgarni. Młodzi czytelnicy mieli  okazję  przyjrzeć się w jaki sposób poukładane są książki, jakie są działy i jaka tematyka. Przekonali się, że księgarnia to nie tylko podręczniki ale także książki kucharskie, poezja, literatura piękna, albumy, mapy oraz przewodniki turystyczne. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się książki dla dzieci, barwne kolorowe ilustracje przyciągały do siebie wielu zainteresowanych.

Uczniowie dowiedzieli się także jaką drogę przebyła książka zanim trafiła na półkę w księgarni. Jak nazywa się osoba, która pisze książki, co to jest wydawnictwo i kto w nim pracuje. Kto to jest drukarz i introligator ? Swoją wiedzą mogli się popisać biorąc udział w krótkim quizie dotyczącym książek, pisarzy polskich i zagranicznych oraz bohaterów lektur. Każdy z uczniów dostał od właścicieli księgarni drobny upominek.  Bardzo serdecznie dziękujemy Księgarni Wiedza za wspaniałą przygodę z książką!