Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dla klasy 4a wyjście do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach na spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Agatą Romaniuk.

Pani Agata jest pisarką, reporterką i socjolożką. Jako Pani Wieczorynka razem z kotką Laurą opowiada w internecie improwizowane bajki na życzenie dzieci. Jest autorką serii powieści detektywistycznych Kocia Szajka.

W 2019 roku ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się w zbiorach „Przewiew. 12 historii otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”.

Podczas spotkania autorka prezentowała serię swoich książek pt. „Kocia Szajka”.

Uczestnicy mogli poznać głównych bohaterów książek oraz rozwiązać zagadkę kryminalną na podstawie ostatniej przygody kotów detektywów.

Ponadto każdy mógł wybrać ulubioną kocią postać i zrobić maskę, w której zaprezentował się na pamiątkowym zdjęciu z pisarką.

Na zakończenie tego miłego spotkania uczniowie mięli możliwość zakupienia książek, indywidualnie porozmawiać z autorką oraz otrzymać dedykację z autografem.