Luty w bibliotece

1. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu biblioteka zorganizowała dla uczniów klas czwartych quiz „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu” oraz konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Jestem bezpieczny w Internecie”. Największą ilość poprawnych odpowiedzi udzielił uczeń klasy IVb: Bartosz Socha, który otrzymał nagrodę książkową.

Natomiast w konkursie plastycznym zwyciężyła Maja Wójcik z klasy 3b. Gratulujemy.

2. Wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę 14 lutego otrzymywali niespodziankę – walentynkę od książki zawierającą cytaty dotyczące miłość i przyjaźń zaczerpnięte z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Walentynki się udały! Do biblioteki przyszło wielu młodych czytelników, a „walentynkowe” lektury rozeszły się błyskawicznie.

Biblioteczny Dzień Zakochanych minął w miłej i pełnej uśmiechu atmosferze.

3.„Czytelnikiem lutego” został  Piotr Knap  z klasy 3d, który przeczytał                    10 książek.

Serdecznie gratulujemy.

4. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21.02.2020 roku biblioteka zorganizowała quiz z zakresu poprawnej polszczyzny dla klasy 6a. Miał on  na celu podnoszenie świadomości językowej uczniów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własny język.