LUTY W BIBLIOTECE

1. Dnia 18.02.2020r. Członkowie Koła Czytelniczego naszej szkoły odwiedzili Przedszkole nr 42 na Słonecznym Wzgórzu. W ramach akcji „Posłuchaj Przedszkolaku”  uczennice klasy VIII c czytały dzieciom wiersze, opowiadania, zadawały zagadki dotyczące Kubusia Puchatka. Wizyta naszych uczennic sprawiła wiele radości dzieciom. Wszyscy bawili się doskonale.

2. Dnia 25.02.2020r. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu biblioteka zorganizowała dla uczniów quiz „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”. Największą ilość poprawnych odpowiedzi udzieliły uczennice klasy VIIb: Julia Zawisza i Dominika Nockowska, które w nagrodę otrzymały „kuponiki szczęścia”. Gratulujemy.

3.„Czytelnikiem lutego” została Marta Biernacka z klasy VI c, która                    w nagrodę otrzymała podwójne bilety do kina.

Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego seansu filmowego.

4. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21.02.2020 roku biblioteka szkolna zorganizowała cykl lekcji bibliotecznych skierowanych zarówno dla klas I-III oraz starszych uczniów.

Zajęcia miały  na celu podnoszenie świadomości językowej uczniów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.