KWIECIEŃ W BIBLIOTECE

1.Dnia 24.04.2023r. Członkowie Koła Czytelniczego naszej szkoły odwiedzili naszą szkolną „zerówkę”. W ramach akcji „Poczytajki dla najmłodszych”  uczennice klasy 7a czytały dzieciom najpopularniejsze bajki oraz  zadawały zagadki związane bohaterami baśni.

Wizyta naszych uczennic sprawiła wiele radości dzieciom. Wszyscy bawili się doskonale.

2.„Czytelnikiem kwietnia” został  Filip Wydra z klasy 5c , który przeczytał najwięcej książek w tym miesiącu.

3. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodziliśmy 23.04. 2023 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacko-plastyczny „ I ty możesz zostać bajkopisarzem”, w którym zwyciężyli:

–  w klasach  I-III :

I miejsce –Hanna Waldon  z klasy 1b

–   w klasach  IV-VIII :

I miejsce zajął Antoni Warianek z klasy 8a

II miejsce zajęła Karolina Kita z klasy 4e

III miejsce zajął Antoni Świercz z klasy 4e

Bajki napisane przez naszych uczniów można przeczytać w czytelni.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy.

4. Dnia 24.04.2023r. nasi najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1d odwiedzili bibliotekę uniwersytecką UJK. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalna biblioteka naukowa, odwiedzili wypożyczalnię, czytelnię oraz salę przeznaczoną dla czytelników z niepełnosprawnością.

Mieli również okazję zobaczyć magazyny, w których znajduje się ponad pół miliona książek.