W krainie nauki i zabawy

25 kwietnia klasy IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do Parku Technologicznego w Kielcach. Uczniowie zwiedzili Energetyczne Centrum Nauki oraz wzięli udział w warsztatach pt. „Mikroobserwacje Makroświata. Poza Ziemią”. W trakcie tych interesujących zajęć dowiedzieli się, że Ziemia i jej najbliższe otoczenie skrywają wiele niespodzianek.

Po części naukowej nastąpiła – rozrywkowa. Odbyła się ona w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń, znajdującym się nieopodal Parku Technologicznego. Jest to nowe miejsce przeznaczone do naukowej zabawy, rekreacji i twórczego relaksu.

Siłownia, zjeżdżalnia, trampolina, karuzela rowerowa i tyrolka szybko zostały opanowane przez uczniów obu klas, którzy przy sprzyjającej pogodzie miło spędzili czas na tym nietypowym placu zabaw.