Konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny.

Celem konkursu jest:

• popularyzowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu,
  • rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej,
  • rozwijanie pasji czytania,
  • rozwijanie pasji fotografowania.
  • Konkurs będzie trwał do 30.11.2020 r.
  • WARUNKI UCZESTNICTWA :
  • Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich klas.
  • Konkurs polega na wykonaniu fotografii przedstawiającej osobę „przyłapaną” na czytaniu książki w nietypowym miejscu.
  •  Do konkursu może być zgłoszone tylko 1 zdjęcie jednego autora w formie elektronicznej z rozszerzeniem JPG i z nazwą w tytule:  nazwisko, imię,  klasa (np. Nowak Anna 4a).
  • Zdjęcie należy przesłać do biblioteki na adresy: anna.pater@sp39.kielce.eu lub iwona.kowalik@sp39.kielce.eu  do 30.11.2020r.
  • Wyniki konkursu oraz zwycięskie prace zostaną umieszczone na stronie szkoły na początku grudnia.
  • KRYTERIA OCENY :

Jurorzy oceniając pracę wezmą pod uwagę :

• jakość techniczną wykonania fotografii (np. ostrość),
  • samodzielność pomysłu i wykonania,
  • zgodność z tematem,
  • oryginalność pracy.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VIII SP).

Najciekawsze i najbardziej zaskakujące fotografie zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do udziału w konkursie!