Komórki nie muszą być nudne!

W klasach piątych w ramach lekcji biologii uczniowie przygotowywali samodzielnie modele komórek poznawanych na lekcjach. Były to komórki roślinne, zwierzęce, bakteryjne   i grzybowe. Uczniowie wykazali się  bardzo dużą kreatywnością, a ich prace  można oglądać w pracowni biologicznej.

Mnóstwo kolorów i materiałów, komórki duże i małe, formy płaskie i przestrzenne, na talerzykach,   w miskach, z plasteliny, masy solnej, owocowe, gąbkowe, galaretkowe czy styropianowe.  Będą  one dobrą pomocą dydaktyczną dla uczniów.

Nowe treści biologicznew klasie piątej nie są proste do nauki, dlatego przygotowane przez uczniów modele utrwalały zdobytą wiedzę na temat poszczególnych organelli komórkowych i ich funkcji. Duże zaangażowanie uczniów w zadanie dało rezultaty przy sprawdzaniu wiedzy. We wszystkich klasach oceny z tej tematyki były zaskakująco dobre. Oby tak dalej.