Klasy „angielskie” na seansie filmowym.

26 września 2016 roku klasy „angielskie” 1b, 1e, 1he i 2g wybrały się do kina Helios na pierwsze spotkanie z cyklu „Kino na temat”. Obejrzeliśmy film w oryginalnej wersji językowej pt.:”Nerve”, który wyreżyserował Henry Joost oraz Ariel Schulman. Przed projekcją filmu zaproszona na seans policjantka zadała uczniom pytanie „Czy ja w sieci i ja w rzeczywistości to ta sama osoba?” Zdecydowana większość gimnazjalistów odpowiedziała twierdząco.

Film „Nerve” to dynamiczna, barwna opowieść o nastolatkach, którzy uwikłali się w internetową grę polegającą na podejmowaniu  bardzo ryzykownych wyzwań często   nawet z narażeniem własnego życia.

Po obejrzeniu tej ciekawej produkcji wspomniana pani policjantka ponownie zadała nastolatkom to samo pytanie. Tym razem odpowiedzi były przeciwne-film pokazał nam, że czasami nawet nieświadomie potrafimy utożsamiać się z wirtualnymi osobami.

Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że film dostarczył im niezapomnianych wrażeń. Bardzo ważnym aspektem dla uczniów z klas angielskich był fakt, że mieli możliwość obejrzenia filmu w  oryginalnej wersji językowej