Klasy 5a i 5c w Mieście Przygód Mandorii

Dnia 2 października 2024 roku uczniowie klas 5a i 5c wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie.

Mandoria to tematyczny park rozrywki nawiązujący do europejskich miast handlowych z epoki renesansu. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Na uczniów czekały liczne atrakcje: roller-coastery Merkant i Mroczny Dwór, wirujący w porcie Galeon, dwupoziomowa złota karuzela wenecka Karawana, czy też karuzela łańcuchowa.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Wycieczka do Mandorii okazała się strzałem w dziesiątkę, a czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.