Klasa 4b z wizytą w Kieleckim Teatrze Tańca

Uczniowie klasy 4b z wychowawcą, p. Anną Sikorską oraz z nauczycielem języka polskiego, p. Anną Mazurkiewicz wybrali się na spektakl „Kopciuszek”. Wspaniałe dwie godziny teatralno-tanecznej rozrywki w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca zachwyciły młodych widzów.

Doskonała sceniczna adaptacja baśni o Kopciuszku powstała oczywiście w oparciu o opracowanie literackie Charlesa Perrault’a oraz braci Grimm. Widowisko zostało zrealizowane środkami szeroko pojętego tańca jazzowego i neoklasycznego. Choreografowie poszerzyli libretto –  w stosunku do tradycyjnej historii literackiej – o dodatkowe sceny i postaci.
W spektaklu wprowadzono m.in. sceny na podwórzu domu Kopciuszka. Występowały tam: kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy, a z ogromnego jaja wykluła się Kaczka Dziwaczka. Autorskim pomysłem choreografów był także taniec Warzyw – Marchewki, Buraka, Pomidora, Pietruszki – które zostały ożywione przez roztargnioną Wróżkę w trakcie prób wyczarowania z nich karocy. Całość w formie dwuaktowego widowiska zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna, jednak szczęśliwie kończy.

Pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami spacerkiem udali się na wspólny posiłek, po którym radośnie wrócili do szkoły. Wyjście to miało na celu integrację zespołu klasowego, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze oraz realizację treści programowych z języka polskiego w ramach kształcenia literackiego i kulturowego.