Kino niemieckie

W miniony czwartek uczniowie grup DSD klas 5-7 mieli okazję uczestniczyć w pokazie filmowym w kieleckim kinie „Fenomen”. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest nie tylko nauka języka niemieckiego, lecz również poznawanie kultury naszych sąsiadów.

Tym razem obejrzeliśmy poruszający film pod polskim tytułem DROGI PANIE DYKTATORZE, pokazujący realia II Wojny Światowej z perspektywy dziecka. Bohater- nastoletni Felix, wyjeżdża ze swoją mamą na wieś. Tu zaprzyjaźnia się z Karrim, synem lokalnego dowódcy i z czasem zaczyna coraz bardziej podzielać jego poglądy i niezachwianą wiarę w zwycięstwo Niemiec. Wkrótce jednak musi zmierzyć się z niespodziewanymi wydarzeniami i odpowiedzieć na trudne pytania. Dlaczego uznajemy kogoś za wroga? I co w rzeczywistości oznacza bohaterstwo?