Kampania społeczna „Biała Wstążka”

Nasza Szkoła i w tym roku przyłączyła się do kampanii społecznej „Biała Wstążka” pod hasłem „Razem przeciw przemocy w rodzinie” ,która trwa w dniach od 25.11 do 10.12.22r.
Kampania ta, to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

W związku z tym na terenie szkoły zaplanowany został szereg działań, mający na celu przybliżenie uczniom idei kampanii, uwrażliwienie na drugiego człowieka. Uczniowie dowiedzą się także, do jakich osób, instytucji czy organizacji, mogą zgłaszać się osoby doświadczające przemocy lub jej świadkowie, aby otrzymać  pomoc i wsparcie.                                                         W poniedziałek, 5 grudnia odbędzie  się  pokaz umiejętności samoobrony przygotowany przez uczniów klas 4-8 na lekcjach w-f.  W bibliotece szkolnej powstanie zbiór literatury dotyczący przemocy, oraz sposobów jak sobie z nią poradzić. Powstanie skrzynka „trudnych pytań” do której uczniowie będą mogli wrzucić pytania, które wstydzą się zadać wprost. Na lekcjach muzyki uczniowie będą poznawać piosenki związane tematycznie z ideą Kampanii. Na godzinach  wychowawczych  przeprowadzone będą  warsztaty oraz projekcje filmów edukacyjnych związanych z tematem Kampanii. Odbędą się konkursy: plastyczny oraz na dżentelmena szkoły. Zaplanowane są również  dyżury specjalistów zarówno dla uczniów jak i dla rodziców.

Przez cały okres trwania Kampanii wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, będą nosić białe wstążki, które są symbolem akcji.