„Jeszcze Polska nie zginęła…”

W dniu 10.11.2022 r. w naszej szkole na odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl przygotowany przez klasę 1b i 2b oraz z patriotycznym śpiewem wszystkich klas 0-III przybliżył wszystkim historię naszego kraju, przypominał o ważnych wydarzeniach z przeszłości: rozbiorach Polski, powstaniu listopadowym i styczniowym oraz I wojnie światowej. Celem przedstawienia było uświadomienie wszystkim, jak trudna była droga do tego, by Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy – odzyskała niepodległość.  Ponadto każda klasa wykonała zadania patriotyczne z projektów edukacyjnych „Piękna nasza Polska cała” oraz „Z kulturą mi do twarzy”. Wspólnymi siłami zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski, wykonaliśmy herb Kielc, słownik gwary regionalnej, uczniowie zostali zapoznani z piosenką projektową „Piękna nasza Polska cała”, wysłaliśmy e-kartki do powstańców, stworzyliśmy kodeks patrioty oraz wzięliśmy udział w konkursie wiedzy patriotycznej.

Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości uświadomiły dzieciom to, jak

ważna jest troska o polską historię i tradycję, że wolność i niepodległość to wartości najważniejsze dla każdego Polaka, należy je pielęgnować i doceniać każdego dnia.