Grudzień w bibliotece

1.Miło nam poinformować, że konkurs  na kartkę bożonarodzeniową „Życzenia od serca”został rozstrzygnięty.
Wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Decydującymi kryteriami była kreatywność uczniów oraz samodzielność wykonania pracy.

Po burzliwych naradach zwycięzcami zostali

– w kategorii klas 1-3:

I miejsce –  Antoni Nawrocki  z klasy 2b

II miejsce – Natalia Dziarmaga  z klasy 2a

III miejsce – Gabriela Mazur z klasy 2a

–  kategorii klas 4-6:

I miejsce –  Lena Giedyk  z klasy 4a

II miejsce – Kalina Aderek  z klasy 5d

III miejsce – Karolina Giemza z klasy 6a

Wyróżnienia:

Tomasz Zięba z klasy 5d

Aleksander Bandura z klasy 4d

Gabriela Kasztelan z klasy 4a

–  kategorii klas 7-8:

I miejsce –  Patryk Kosek  z klasy 7a

II miejsce – Lena Gąsiorek  z klasy 7b

III miejsce – Gabriela Borowiecka z klasy 7a

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

2. „Czytelnikiem miesiąca grudnia” została Gabriela Chacińska z klasy 3e.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania.

Promując czytelnictwo wśród dzieci nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt ten jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze – książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, które mają służyć rozwijaniu pasji czytelniczych wśród najmłodszych.

3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów do udziału w zabawie promującej czytelnictwo „Biblioteczny Kalendarz Adwentowy”.Celem akcji było zachęcenie dzieci do czytania oraz wprowadzenie w bożonarodzeniowy klimat.

Każdego dnia pojawiały się na kalendarzu nowe zadanie do wykonania, min. wypisanie w kilku językach „Wesołych Świąt”, narysowanie Mikołaja, przygotowanie ozdoby świątecznej, itp. Uczniowie codziennie z chęcią zaglądali do biblioteki, aby odkryć następne wyzwanie. Akcja trwała do 19 grudnia!  Uczestnicy, który podjęli się realizacji zadań otrzymali punkty dodatnie. 

4. Dnia 08.12.2025r. Koło Czytelnicze odwiedziło szkolną „zerówkę” w ramach akcji Czytanie na dywanie. Wizyta odbyła się z okazji mikołajek.

Uczennice klasy 8a zapoznały dzieci z historią Świętego Mikołaja oraz czytały opowiadania dotyczące tradycji bożonarodzeniowych. 

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło wiele radości dzieciom. Wszyscy już czekają na kolejną wizytę. Podczas wizyty dzieci mogły poczuć  atmosferę zbliżających się świąt.

Przejdź do treści