Grudzień w bibliotece

1.Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Wpłynęło dużo pięknych i ciekawych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Decydującymi kryteriami była kreatywność uczniów  oraz samodzielność wykonania pracy.

Po burzliwych naradach zwycięzcami zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce –Natalia Jończyk z klasy 2c

Wyróżnienia:

Kalina Aderek z klasy 2a

Adrian Kuca z klasy 3b

Gabriela Kasztelan z klasy 1e

w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Kornelia Praszek z klasy 8d

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

2. „Czytelnikiem miesiąca” został Filip Wydra z klasy 5c, który przeczytał aż 11 książek.  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania.

3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich chętnych uczniów do udziału w zabawie promującej czytelnictwo, a polegającej na realizowaniu zadań bibliotecznego kalendarza adwentowego. Rolą zabawy było przyjemne wprowadzenie w atmosferę świąt i przemycenie wartości edukacyjnych takich jak: kompetencje informacyjne, czytelnicze, poznawanie tradycji świątecznych, historii swojej rodziny oraz przekazywanie pozytywnych wartości takich jak pomoc słabszym.

Uczniowie, bardzo chętnie przyłączyli się do zabawy, systematycznie odwiedzali bibliotekę szkolną i wyrabiali w sobie nawyk systematyczności.

Osoby, które „dotrwały do końca” i ukończyły wszystkie zadania  otrzymały pochwały i dodatkowe punkty z zachowania.