Gratulacje dla klasy 7b!!!

Od wielu lat, każdego roku grupy DSD realizują konkursowy projekt na wskazany temat. W ubiegłym roku szkolnym grupa 1 obecnej klasy 7b zmierzyła się z tematem ekologicznym “Dicke Luft, frischer Wind – unser Klima im Wandel”. Efektem tej pracy było powstanie nowoczesnej, “ekologicznej” wersji bajki  “Schneewittchen und 7 Zwerge” (“Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”).

Niestety w ostatniej chwili, ze wzgledu na zaistniałą sytuację epidemiczną, konkurs odwołano :(.

Jednak w ostatnim czasie dotarła do nas informacja, że nasza bajka zyskała uznanie wśród organizatorów konkursu i pokazana została podczas wielu wirtualnych spotkań – m. in. w Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Krakowie, Opolu, Gdańsku i kilku innych miastach, wzbudzając zachwyt i uznanie.

Dowodem jest zamieszczony tu dyplom uznania i podziękowanie za wkład pracy.

Serdecznie gratulujemy zaangażowanym w tą inicjatywę uczniom obecnej klasy 7b. Szczególne podziękowania i gratulacje składamy na ręce ucznia obecnej klasy 5a – Kacpra Grabarza, który użyczył swojego głosu jako narrator.