Finał akcji „Góra Grosza”

Od 1 listopada 2022 r. do 28 lutego 2023 r.  w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet (od 1gr do 5zł) w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXIII edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Nad sprawnym przebiegiem działań czuwał Samorząd Uczniowski.

Monety zbierane były do specjalnie przygotowanej złotej skrzyni, która znajdowała się na holu szkolnym. Dodatkowo każda klasa mogła zbierać pieniądze do własnej skarbonki.

Dnia 31.03.2023 r. opiekunki Samorządu Uczniowskiego przewiozły monety do Narodowego Banku Polskiego w Kielcach gdzie zostały zamienione na banknoty i przelewem wysłane na konto Towarzystwa „Nasz Dom”.

Ogółem podczas trwania akcji „Góra Grosza” zebraliśmy 631 zł 1 gr.

Klasy, które uzbierały najwięcej:

5c- 90 zł 21 gr

1b- 63 zł 95 gr

4c- 58 zł 45 gr

5b- 58 zł

2a- 56 zł 16 gr

Udział w zbiórce wpisywał się do „Ligi klas”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!