Europejski Dzień Języków Obcych

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas pierwszych nauczyli się piosenki „Panie Janie” w języku francuskim, poznali w wielu językach słowo „dziękuję”. Próbowali również wskazać kraje leżące w Europie oraz kolorowali ich flagi.

W klasach drugich uczniowie nauczyli się powitań w 6 językach oraz grali w memory „Flagi europejskie”.

W klasach trzecich uczniowie poznawali podstawowe informacje (stolica, waluta, flaga, położenie oraz najbardziej rozpoznawalne budynki) na temat takich państw jak: Niemcy, Anglia, Francja, Hiszpania, Czechy i Szwecja oraz zwroty grzecznościowe: proszę, dziękuję dzień dobry, kocham Cię, do widzenia w tych językach. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty z tymi słowami przetłumaczonymi na sześć języków!

Klasy 4b i 4c brały udział w międzynarodowym projekcie eTwinning polegającym na napisaniu kartki z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wymienialiśmy się kartkami m.in. z Hiszpanią, Litwą, Grecją, Chorwacją czy Włochami.

Uczniowie klasy 5c i 6b pisali cyrylicą, nauczyli się migać swoje imię i zmierzyli się z językowymi wyzwaniami tajnego agenta

Uczniowie klasy 4e,5a i 6a zmierzyli się z „Runningdictation”, czyli „dyktandem w biegu”. Zabawa była przednia a dzieci już pytają kiedy będzie następne.