Egzamin DSD (nareszcie) za nami!

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem bardzo intensywnej pracy uczniów trzecich klas DSD. W środku marca przystąpili oni do pisemnej części egzaminu, a dwa tygodnie później odbył się egzamin ustny. O ile formuła egzaminu jest znana od lat i nie powinna stanowić dla nikogo niespodzianki, o tyle największą zagadką jest jak zwykle temat wypracowania.

Tym razem nasi uczniowie pisali na temat przyjaźni. Podczas części ustnej musieli przedstawić prezentację na wcześniej wybrany temat oraz odpowiedzieć na kilka pytań komisji egzaminacyjnej.
Liczymy, że i w tym roku wszyscy nasi uczniowie będą mogli się cieszyć z pozytywnych wyników egzaminu i osiągną wymarzony certyfikat języka niemieckiego na poziomie B1. Na rezultaty musimy jednak jeszcze trochę poczekać.