Easter Egg Hunt

Ostatnie dni marca w klasach 0-3 upłynęły na zabawie w poszukiwanie czekoladowych, wielkanocnych jajeczek. Easter egg hunt ta bardzo popularna zabawa w Wielkiej Brytanii w Niedzielę Wielkanocną. Dzieci muszą odnaleźć jak najwięcej ukrytych, najczęściej w ogrodzie, tradycyjnych pisanek lub właśnie czekoladowych jajeczek.

W naszej szkole to już tradycja, że przed świętami Wielkiej Nocy najmłodsi uczniowie bawią się w „poszukiwaczy jajeczek” na lekcjach języka angielskiego. Klasy w zależności od pogody, polowały na jajeczka w szkole lub poza jej murami. Dla „mistrza” polowania, czyli dziecka z danej klasy, które zebrało największą ilość słodkości, była przewidziana słodka niespodzianka. Musimy dodać, że w naszej zabawie nie było „przegranych”. Wszystkie znalezione jajeczka były zliczane do jednego koszyka a później równo dzielone wśród wszystkich uczniów danej klasy.

Organizatorzy: Justyna Stochmal i Katarzyna Jarkowska-Walas (nauczycielki języka angielskiego)