Dzień Ziemi

Klasy „0- III” naszej szkoły uczestniczyły w tegorocznych obchodach  Dnia Ziemi. Uczniowie do święta planety przygotowywali się kilka dni wcześniej. Wszyscy uczestniczyli w akcji ukwiecania terenu szkoły. Uczniowie po zapoznaniu się z instrukcją samodzielnie sadzili sadzonki bratków na rabatce obok wejścia do budynku.

Dzieci oglądały także  zorganizowaną wystawę dzikich zwierząt  pt.: „Leśni przyjaciele”. Kilka klas samodzielnie wykonało  kwiaty z napisem „Dbaj o nasza planetę- Dzień Ziemi 2023”, którymi dzieci obdarowywały mieszkańców Kielc podczas wiosennego spaceru. Podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi był udział w szkolnej akademii z okazji święta planety. Uczniowie klas młodszych także przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości śpiewając piosenki tematyczne. Reprezentanci klas  brali udział w ekologicznym  pokazie mody. Wszystkie działania, które podjęliśmy były nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również wyrazem  poszanowania naszej planety.