DZIEŃ ŁAMIGŁÓWKI DLA MĄDREJ GŁÓWKI

Z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju został ustanowiony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (21 lutego) oraz Światowy Dzień Matematyki (12 marca). Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Łamigłówki dla Mądrej Główki.

Dnia 24.02.2020r. uczniom klas 4-8 towarzyszyła świetna zabawa oraz najwyższy poziom adrenaliny! Bo kto powiedział, że języka polskiego i matematyki nie można połączyć? Wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego! Mogli się o tym przekonać reprezentanci poszczególnych klas, którzy w trzyosobowych drużynach polonistów oraz trzyosobowych drużynach matematyków prześcigali się o zwycięstwo i nagrodę główną turnieju.

Rozgrywki rozpoczęliśmy od stoiska „Rozgrzewka”, przy którym uczestnicy starali się pobudzić umysły do logicznego, ale i twórczego myślenia. Następnie metodą „pękających baloników” reprezentanci strefy języka i strefy matematyki losowali numer tematycznego stoiska, od którego mieli rozpocząć rywalizację o tytuł Szkolnych Językoznawców i Matematyków:

STREFA JĘZYKA:                                                  STREFA MATEMATYKI:

Stoisko I : Wyrazomania                   Stoisko I : Zapałkowy zawrót głowy

Stoisko II : ORTOgramy                       Stoisko II : Domino matematyczne

Stoisko III : Trening inteligencji językowej     Stoisko III : Główkomania

Stoisko IV : Ściana szyfrów       Stoisko IV : Matematyczne kolorowanki

Na stoiskach znajdowały się zestawy quizów i łamigłówek, do rozwiązania których potrzebna była wiedza z zakresu języka polskiego i matematyki, a także otwarty umysł i chęć zabawy.  Po zakończeniu I etapu rozgrywek i przyznaniu punktacji za wykonane zadania uczniowie mogli wziąć udział w pokazie eksperymentów na stoisku : Rok 2020 Rokiem Fizyki. Następnie przyszedł czas na rundę finałową, która dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń! Zadanie EXTRA to nic innego jak kilka kolejek pytań dla naszych reprezentantów. Za każdą poprawną odpowiedź punkty  przyznawało magiczne… KOŁO FORTUNY! Emocje – zarówno u tych starszych, jak i młodszych – sięgały zenitu! Osoby koordynujące projekt innowacyjny : p. Iwona Kosztołowicz (nauczyciel matematyki) oraz p. Anna Mazurkiewicz (nauczyciel języka polskiego), jednogłośnie stwierdziły, że zaangażowanie wszystkich uczestników było na najwyższym poziomie. Komisja Konkursowa w składzie:

Pani Dyrektor – Dorota Białek-Sołtys,

Pani Wicedyrektor  – Edyta Tkaczewska,

Nauczyciel języka polskiego – p. Anna Kozendra,

Nauczyciel fizyki i matematyki – p. Monika Kotwica

po podsumowaniu punktacji wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Spośród klas 4-5 nagrodę główną oraz tytuł Szkolnych Językoznawców i Matematyków otrzymała klasa 5d, uzyskując łącznie 159 pkt. Wyróżnienie otrzymała klasa 5c z wynikiem 152 punkty.

Spośród klas 6-8 – najlepszy wynik uzyskała klasa 6b – 131 punktów, a wyróżnienie – klasa 8c z wynikiem 128 punktów.

Pozostałe klasy uzyskały następujące wyniki:

4a – 120p.

5a – 73p.

5b – 103p.

6a – 83 p.

6c – 104p.

7a – 102p.

7b – 124p.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w sposób szczególny finalistom Dnia Łamigłówki dla Mądrej Główki!