DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. Inicjatywa tego nietypowego wydarzenia powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Z tej okazji dnia 29.09.2022r. Koło Czytelnicze wraz z nauczycielem bibliotekarzem odwiedziło szkolną „zerówkę” w ramach akcji „Poczytajki dla najmłodszych”.

Tematem spotkania były zwierzęta w literaturze dziecięcej, z uwagi na zbliżający się Światowy Dzień Zwierząt.

Uczennice klasy siódmej czytały wiersze Jana Brzechwy oraz baśnie Braci Grimm. Ponadto członkinie Koła Czytelniczego przygotowały zagadki dotyczące różnych zwierząt oraz wspólnie z dziećmi projektowały okładki książek, w których głównymi bohaterami były zwierzęta.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło wiele radości dzieciom. Wszyscy już czekają na kolejną wizytę.