„Dyzio Łakomczuszek”

W środę 12 kwietnia naszą szkołę odwiedził: „Dyzio Łakomczuszek”. W rolę głównego bohatera wcielił się niezawodny Mat Art – Mateusz Lutwin. Przedstawił pouczającą oraz śmieszna opowieść o przygodach chłopca, który uwielbiał chodzić przez cały dzień w piżamie, objadać się słodyczami oraz niezdrowymi przekąskami.

Kochał jeść również „fast food’y” – hamburgery, frytki oraz kolorowe napoje gazowane. Nie chciał spojrzeć w stronę owoców czy warzyw i… niestety zaczął w końcu się źle czuć. Nawet rady rodziców nie pomagały. Nasi uczniowie, namówili Dyzia na spróbowanie jabłka i wody. Pomogli wybrać również zdrowe produkty, które zagościły na stałe w jego codziennym jadłospisie. Dyzio zrozumiał że należy mądrze dobierać swoje posiłki i uprawiać sport – wszystko po to by być zdrowym, sprawnym i dobrze się czuć. Udało mu się nawet pograć w piłkę z dziećmi, poćwiczyć przysiady i pajacyki. To była świetna lekcja połączona z doskonałą zabawą.