Co może czarny kot?

O tym przekonali się uczestnicy warsztatów literackich w piątkowy wieczór, 27 listopada. Spotkanie dotyczące świata fantasy przygotowała i prowadziła była uczennica naszego gimnazjum, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego-pani Małgorzata Ozdoba.
Warsztaty poprzedziła rozmowa na temat opowiadania W. Kalickiego pt. ,,Kot typu Stealth”. Na początku wszyscy byli trochę onieśmieleni obecnością pań-M. Kamińskiej-Woś, I. Jamki i A. Kozendry, które, nie chcąc krępować uczniów, po kilku chwilach (ku zadowoleniu wszystkich) opuściły salę:) I wtedy się zaczęło… Czarny kot roboczy po burzy mózgów szybko, przy salwach śmiechu, pokrył się żółtymi karteczkami z różnymi skojarzeniami. Później wszyscy podzielili się na grupy, w których przygotowywali mapy myśli. Jeszcze raz się potwierdziło, że pomysłowość uczniowska nie zna granic:)
Zbudować makietę świata fantasy? Nic trudnego! W ruch poszły nożyczki, bibuła, plastelina, gazety, flamastry, kredki i … wyobraźnia. Świetna zabawa! Szkoda, że czas tak szybko płynął
i trzeba było skończyć, by zaprezentować swoje makiety. Niektórzy w stworzonym przez siebie świecie zręcznie umieścili elementy naszej szkolnej rzeczywistości:)
Po prezentacji makiet przeszliśmy do sali komputerowej. Byliśmy już gotowi do napisania własnego opowiadania fantasy. Mieliśmy na to 40 min. Wszystkie prace panie przeczytały
i opatrzyły krótkim komentarzem. W tym czasie autorzy dzielili się wrażeniami dotyczącymi procesu twórczego.
Wyróżniono dwa opowiadania, wszyscy otrzymali dyplomy za udział w warsztatach. To było fajne spotkanie. Mimo późnej pory i zmęczenia po całym tygodniu pracy wyszliśmy ze szkoły w świetnych humorach i bardzo zadowoleni z siebie.
Co może czarny kot? My już wiemy, ale nie zdradzimy tej tajemnicy!