Ciekawe zajęcia w Straży Pożarnej

9 maja uczniowie klasy 1c i 2a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia pod hasłem „Nasz bezpieczny dom”. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą metod postępowania w wyniku wystąpienia pożaru. Podczas spotkania dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku pożaru w szkole, domu czy miejscu publicznym. Poznali sposoby alarmowania o pożarze oraz w jaki sposób powinna przebiegać ewakuacja ludzi z terenu zagrożonego pożarem. Ponadto dzieci mogły doświadczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar. Dziękujemy strażakom za bardzo miłe przyjęcie.