BohaterON – włącz historię!

Nasi uczniowie z najmłodszych klas  po raz kolejny przystąpili do kampanii „BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca.” Celem projektu jest zwiększanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie postaw patriotycznych, ale również uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

To także sposób okazania naszego szacunku i pamięci dla Bohaterów walki o stolicę.  Projekt nie tylko wzbogacił wiedzę uczniów, ale także wywołał refleksję na temat wartości takich jak bohaterstwo, odwaga i patriotyzm oraz zachęcił do poznawania losów i wspomnień uczestników Powstania.

W tym roku ze względów organizacyjnych oraz epidemicznych nie wysyłaliśmy indywidualnie papierowych kartek. W zamian za to uczniowie klasy 3b wykonali książkę życzeń i wzruszających podziękowań dla Powstańców za odwagę, heroizm i poświęcenie w walce o wolną Polskę.

Cześć i chwała bohaterom! SP nr 39 w Kielcach o Was pamięta!