Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Fundacja WOŚP od ponad 18 lat prowadzi Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować, w ramach którego przekonuje, że pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta.

Realizacja tego programu to dziesiątki aktywności, które mają zachęcać do propagowania nauki czynności ratujących życie, w tym rekord w pierwszej pomocy, który odbywa się 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Punktualnie o 12:00 w naszej szkole przystąpiono do próby bicia rekordu, polegającego na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut.  Uczniowie klas 1-3 dzielnie brali aktywny udział, aby przyczynić się do ustanowienia nowego wyniku.

Koordynatorkami programu są pani Joanna Łata oraz pani Agnieszka Żelichowska, przy tegorocznym wsparciu pana Daniela Wołowca.