Audycja muzyczna „Legendy świętokrzyskie – muzyka regionu świętokrzyskiego”

28 października odbyła się w naszej szkole pierwsza audycja muzyczna dla klas pierwszych. Tematem spotkania były „Legendy świętokrzyskie – muzyka regionu świętokrzyskiego”.
Uczniowie mogli usłyszeć muzykę kompozytorów związanych z regionem poczynając od Wincentego z Kielczy i „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu pani Samueli Modzelewskiej, przez piosenki ludowe aż do współczesnych kompozytorów kieleckich – pana Łukasza Wosia („Elegia”) i związanego z Kielcami Krzesimira Dębskiego („Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem” .
Prowadząca – pani Agnieszka Zagóra – przypomniała też świętokrzyskie legendy.  Utwory instrumentalne wykonywane były na oboju przez pana Kustrę, a solistom jak zawsze na fortepianie towarzyszyła pani Edyta Piwowarczyk.
Uczniowie mieli tez możliwość wspólnego wykonania jednej piosenki.