AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W PAŹDZIERNIKU

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca.

„Czytelnikiem października” została Dagmara Brzoza z klasy 4e, która przeczytała 8 książek. Gratulujemy!

Dnia 28.10.2022 r. zostały rozstrzygnięte konkursy biblioteczne: „Moja ulubiona książka – projekt okładki” oraz „Przyjaźń pisana wierszem” zorganizowane z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowanie wśród uczniów i do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac.

Po trudnych naradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

W konkursie „Moja ulubiona książka – projekt okładki” skierowanym do uczniów klas I-III:

I miejsce –  Julia Jaworska z klasy 1c

II miejsce – Karol Knap z klasy 1c

III miejsce –  Natalia Jończyk z klasy 2c

Wyróżnienie –  Tomasz Zięba z klasy 2d

W konkursie skierowanym do uczniów klas IV-VIII pt. „Przyjaźń pisana wierszem”:

I miejsce –  Karolina Kita z klasy 4e

II miejsce – Tomasz Dziarmaga z klasy 4b

III miejsce – Adam Domagała z klasy 4b

Wyróżnienie – Lena Gąsiorek z klasy 4b

Laureaci  otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie pochwały.

Prace konkursowe można zobaczyć  na wystawce w bibliotece.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych konkursach.

3. W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych biblioteka  ogłosiła akcję propagującą czytelnictwo „CzytaMY swoim kolegom”, która miała na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania oraz doskonalenie techniki głośnego czytania. Uczniowie na lekcjach wychowawczych czytali fragmenty swoich ulubionych książek zachęcając kolegów z klasy do ich lektury.

Spotkania czytelnicze bardzo spodobały się uczniom.  Wszyscy chętnie czytali   i dzielili się z rówieśnikami swoimi opiniami na temat poszczególnych książek.  Największą poczytnością cieszyły się pozycje: Mikołajek, Harry Potter, Asiunia, Kubuś Puchatek, Detektyw Pozytywka, Plastusiowy pamiętnik, Mania – dziewczynka inna niż wszystkie, Opowieści z Narnii, Akademia pana Kleksa, Wyspa skarbów, Magiczne drzewo, wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

4. Zachęcając do czytania i promując księgozbiór biblioteki szkolnej, bibliotekarze przygotowali cykl wystawek w ramach akcji #Lubię czytać. Co tydzień wystawka miała inną tematykę:

– „Nasi czworonożni przyjaciele”- książki o zwierzętach,

– „Książka czy film?” – książki, na których podstawie powstały filmy,

– „ Książka z historią w tle” – książki o tematyce historycznej, baśnie, podania, legendy,

– „ Z książką przez świat”- książki o tematyce podróżniczej i przygodowej.

5. Przez cały miesiąc trwała akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej” mająca na celu wzbogacenie księgozbioru biblioteki w lektury oraz literaturę dziecięcą  i młodzieżową. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w tą pożyteczną  akcję – zebraliśmy 85 książek, za które serdecznie dziękujemy.