AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W MARCU:

1. Co miesiąc biblioteka szkolna przyznaje tytuł „Czytelnika miesiąca” osobie, która przeczytała największą ilość książek. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie zbiorów bibliotecznych.

W marcu „ Czytelnikiem miesiąca” został: Wiktor Mołas  z klasy 4c.  Serdecznie gratulujemy.

2. Z okazji Światowego Dnia Poezji w bibliotece szkolnej został przeprowadzony konkurs recytatorski  „Wiosna w poezji”. Celem konkursu było  popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów publicznych.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-4 oraz 5-8.

Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów m.in. Juliana Tuwima, Marii Terlikowskiej czy Marii Konopnickiej. Występy uświetniły pięknie stroje i rekwizyty przygotowane przez uczestników konkursu.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed komisją, która brała pod uwagę znajomość tekstu, interpretację utworu, intonację oraz dykcję. Po trudnych i burzliwych naradach zwycięzcami konkursu zostali:

– w kategorii wiekowej klasy 1-4:

I miejsce – Maja Woś z klasy 4a

Wyróżnienie –  Karolina Jończyk z klasy 4a

– w kategorii wiekowej klasy 5-8:

I miejsce – Maja Gołdzińska z klasy 8b

Wyróżnienie –  Gabriela Toporek z klasy 7c

3. Dnia 30.03.2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastycznydla uczniów klas      1-3 pt.„Ilustracja do twórczości Marii Konopnickiej”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do biblioteki wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Uczniowie wykazali się dużym talentem plastycznym oraz kreatywnością.

Po naradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce –  Małgorzta Klikowicz z klasy 1b

II miejsce – Julia Kondrak z klasy 3e

III miejsce – Alicja Czerwiec z klasy 3c

Wyróżnienia:  Karolina Kita, Antoni Świercz, Alicja Makuchowska z klasy 3e

Prace konkursowe można zobaczyć  na wystawce w bibliotece.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych bibliotecznych konkursach.

4. Dnia 30.03.2022r. Koło Czytelnicze odwiedziło szkolną „zerówkę” w ramach akcji „Poczytajki dla najmłodszych”. Wizyta odbyła się z okazji pierwszego dnia wiosny oraz Dnia Poezji.

Uczennice klasy ósmej czytały dzieciom wiersze o tematyce wiosennej oraz zadawały zagadki dotyczące pierwszych oznak wiosny.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i sprawiło wiele radości dzieciom. Wszyscy już czekają na kolejną wizytę.