Ach, Saksonia, jaka cudna…

W minionym tygodniu 45 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: M. Kamińskiej-Woś, B. Radzewicz, A. Jas oraz I. Zasady uczestniczyło w niezwykle pięknej podróży po niemieckiej Saksoni.

Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania urokliwego Drezna – stolicy landu, które wprawdzie powitało nas nieco deszczową pogodą, ale zachwyciło swoimi zabytkami. Pałac Zwinger ze słynną Galerią Obrazów,  Opera Sempera, Katedra Świętej Trójcy, Kościół Marii Panny czy “Orszak Książęcy” to tylko niektóre z wielu zabytków i miejsc, jakie oferuje Drezno.

Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu okolic miasta – formacja sklana Bastei, Twierdza Königstein i zamek w Stolpen to z pewnością miejsca warte zobaczenia. Niezwykłe widoki, którymi mieliśmy okazję się tam zachwycać, na pewno zostaną na długo w naszych wspomnieniach.

Trzeciego dnia natomiast odwiedziliśmy manufakturę znanej na całym świecie miśnieńskiej porcelany, wzięliśmy udział w warsztatach w tamtejszym muzeum, a ostatnim punktem naszej wyprawy był niezwykle piękny zamek na wodzie w Moritzburg.

Jednakże nasza podróż zapewne nie byłaby tak udana, gdyby nie fantastyczne towarzystwo i bardzo miła atmosfera, w której spędziliśmy te wspólne dni i noce. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom wycieczki za ten piękny wspólny czas.