Audycja muzyczna

W dniu 12 marca 2018 roku odbyła się druga w tym roku audycja muzyczna „W świecie opery, operetki i musicalu”.
Uczniowie w trzech grupach mogli wysłuchać koncertu. W programie były znane arie, uwertury i pieśni. Rozpoczęto „Marszem” G. Verdiego z opery „Aida” wykonanego na saxhornie  przez pana Michała Dutkiewicza. Następnym utworem była „Pieśń Torreadora” z opery ‘Carmen G. Bizeta – wykonana na puzonie.

Kolejne dwa utwory – to arie: „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka Czardasza” i „Aria Adeli” z opery „Zemsta nietoperza”. Obydwie arie wykonała pani Małgorzata Piszczek.

Na zakończenie uczniowie usłyszeli arię „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair Lady”, piękną kołysankę „Summertime” z opery „Porgy and Bess” oraz „Uwerturę” z opery „Wilhelm Tell” Rossiniego  – wykonane na puzonie.

Solistom na fortepianie towarzyszyła pani Edyta Piwowarczyk, a audycję poprowadziła, pięknie opowiadając o prezentowanej muzyce pani Agnieszka Nowak – Zagóra.

Uczniowie poznali też budowę puzonu, mieli  możliwość zagrania na tym instrumencie oraz razem ze śpiewaczką wykonali fragmenty arii.