Archiwum z mesiąca: czerwiec 2025

Ach, Bawaria, jaka cudna….

W dniach 25-30 maja odbyła się kolejna zagraniczna wycieczka zorganizowana dla uczniów grup DSD. Choć zamiast “wycieczka” należałoby chyba powiedzieć “podróż marzeń”.
Uczniowie klas siódmych oraz ósmych tym razem zwiedzali niezwykle malowniczy region Niemiec, jakim niewątpliwie jest Bawaria.

Egzamin A1 z języka niemieckiego

Ostatnie tygodnie roku szkolnego dla uczniów grup DSD to czas wytężonej pracy.
W ubiegłym tygodniu 35 uczniów klas piątych, realizujących program DSD, przystąpiło do pierwszego w swoim życiu egzaminu z języka niemieckiego na poziomie A1.

„Calineczka”

Uczniowie klasy 2c na deskach szkolnej sali teatralnej wystawili spektakl na motywach baśni Hansa Christiana  Andersena pt. „Calineczka”. Wszyscy goście z zainteresowaniem oglądali przygody dziewczynki o dobrym, wrażliwym sercu, wędrującej w poszukiwaniu własnego świata, podążającej za głosem serca i marzeniami.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach od 8 do 15 maja 2025r.  obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”. Jest to akcja promująca czytelnictwo, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moniuszko w pieśni i obrazie”

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Teatr Wielki – Operę Narodową pt.:”Moniuszko w pieśni i obrazie”. Miał on na celu uczczenie twórczości Stanisława Moniuszki, kompozytora i patrona naszej szkoły, który odegrał kluczową rolę w rozwoju polskiej muzyki operowej i pieśniarskiej.

Skip to content