Świętokrzyskie to nasza mała ojczyzna

,,Tym najbardziej naturalnym miejscem zakorzenienia każdego z nas jest nasza mała ojczyzna czy to rodzinna wioska, gmina, czy też miasteczka (…) To z tych małych ojczyzn, czy raczej ojcowizn składa się wielka Ojczyzna (…)

Św. Jan Paweł II

Dnia 14 i 18 marca w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne – „Świętokrzyskie to nasza mała ojczyzna”. Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy, pogłębiali wiedzę na temat Kielc- swojej małej ojczyzny. Najmłodsi obejrzeli film edukacyjny pt. „TOP 10 Świętokrzyskie – okiem – drona”.  Dowiedzieli się jak wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć kryje Województwo Świętokrzyskie.

Oto lista 10 najciekawszych miejsc w naszym regionie:

1.      Ponidzie

2.      Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

3.      Zamek Królewski w Chęcinach

4.      Bałtów

5.      Święty Krzyż

6.      Kurozwęki

7.      Sandomierz

8.      Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur

9.      Rezerwat „Kamieniołom Zachełmie”

10.  Park Etnograficzny w Tokarni

Tego dnia z wielkim zainteresowaniem najmłodsi zapoznali się również z położeniem geograficznym Kielc na mapie.

Podczas zajęć muzycznych dzieci nauczyły się słów i melodii piosenki pt. „Ach, Kieleckie jakie cudne”. Na zakończenie spotkania mali artyści wypełniali  kolorowanki, które przedstawiały znane miejsca w naszym regionie. Jak zawsze panowała u nas miła atmosfera.