II Festiwal Kreatywnych Świetlic

II Festiwal Kreatywnych Świetlic odbył się 6 czerwca w Zespole Szkół  nr 1 Specjalnych w Kielcach.

Celem spotkania było:

– wzmocnienie roli świetlicy szkolnej jako alternatywy spędzania wolnego czasu przez dzieci przed i po lekcjach,

– integracja uczniów i nauczycieli szkół z miasta Kielce,

– odkrywanie i rozwijanie talentów wśród dzieci, połączenie nauki z ciekawymi działaniami.

Festiwal był spotkaniem, podczas którego uczniowie i nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami i dorobkiem. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z 12 kieleckich świetlic.

Naszą szkołę reprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicowego Kółka Teatralnego „Rozrabiaki”. Dzieciaki zaprezentowały działania realizowane w świetlicy szkolnej, liczne prace plastyczne wykonane pod okiem wychowawców oraz występ artystyczny (śpiew, recytacja, taniec). Podczas festiwalu wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili.

Organizatorami I Festiwalu Kreatywnych Świetlic był Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz świetlica szkolna działająca w Zespole Szkół nr 1 Specjalnych w Kielcach.