SP 39 w Berlinie!

W dniach 7 – 10 listopada uczniowie grup DSD klas 7a, 8c i 8d uczestniczyli w wycieczce do stolicy Niemiec – Berlina.
Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie czekały na uczestników wyjazdu. Na własne oczy widzieliśmy Bramę Brandenburską i Katedrę Berlińską, zwiedziliśmy zachwycający gmach Reichstagu oraz Wyspę Muzeów, wzięliśmy udział w żywej lekcji historii, wędrując śladami Muru Berlińskiego i zwiedzając East Side Gallery.

Był też czas na chwilę zadumy przy Pomniku Holocaustu oraz na Bebelplatz. Chwilę relaksu umożliwił nam pobyt w Muzeum Gier Komputerowych oraz spacer aleją “Unter den Linden”.  Na długo w naszych wspomnieniach na pewno pozostanie także zapierajacy dech w piersiach widok na panoramę miasta z Wieży Telewizyjnej oraz …szaleństwo podczas wielogodzinnego pobytu na Tropikalnej Wyspie.

Nie sposób też nie wspomnieć o wspaniałej atmosferze podczas wyjazdu, jaką stworzyli uczestniczący w nim uczniowie (brawa dla Was!!!) oraz sprawujące opiekę nauczycielki – p. Monika Frąk, p. Małgorzata Kamińska-Woś, p. Barbara Radzewicz oraz p. Izabela Zasada.