ŻYCZLIWOŚĆ JEST W MODZIE – ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH!

Powyższe hasło stało się inspiracją do zainicjowania klasowych obchodów Dnia Życzliwości przypadającego na 21 listopada. Uczniowie klasy 5A na godzinie wychowawczej wzięli udział w krótkiej pogadance dotyczącej zalet okazywania sobie życzliwości na co dzień. Dodatkowo wysposażyli się w białe T-shirty i markery.

Każdy zaprojektował własną koszulkę – przekaz miał nawiązywać do bycia uprzejmym oraz zawierać hasła propagujące życzliwość; nacechowane przede wszystkim tolerancją i wzajemną sympatią w najbliższym otoczeniu. Wychowawca klasy przygotował kilka wzorów w formie wydruków, które stały się prawdziwą inspiracją dla piątoklasistów!

W poniedziałek (22 listopada) 5A z wychowawcą i współorganizatorem kształcenia zawitali do szkoły w koszulkach wykonanych według własnych projektów. Uczniowie z opiekunami stali się tym samym promotorami idei „Życzliwość jest w modzie – znajdź się wśród życzliwych”. Obchody Światowego Dnia Życzliwości sprzyjały integracji klasowej oraz rozbudzeniu pozytywnych emocji na szkolnych korytarzach 🙂

Na poziomie nauczania nasza szkoła w pełni realizuje cele wychowawcze. Jednym z nadrzędnych jest kształtowanie wśród uczniów właściwych postaw w relacjach interpersonalnych. Ważne, by w obecnej sytuacji, gdy wokół tyle hejtu – tzw. mowy nienawiści –  promować to, co powinno być na porządku dziennym: 5A pokazała, że w ich klasie życzliwość jest w modzie i… naprawdę warto znaleźć się wśród życzliwych!